“Ponad słowami” to doskonale opracowana seria do nauki języka polskiego

Język polski to jeden z najważniejszych przedmiotów. Wiedza o nim, jego zasadach i historii oraz literaturze jest niezbędna na każdym etapie edukacji. Dla szkół ponadgimnazjalnych doskonałym rozwiązaniem jest seria “Ponad słowami“.

Pogłębić wiedzę o języku polskim w ciekawy sposób

Jeśli podręczniki są interesujące to i nauka jest przyjemniejsza. Pojawiają się też lepsze wyniki, co dodatkowo motywuje, żeby zaglądać do książek szkolnych. Dzięki tej serii można dużo dowiedzieć się nie tylko o samym języku polskim, lecz także sporo o literaturze i sztuce. Wszystko zostało za to przygotowane tak, żeby przyciągać uwagę i zachęcać do korzystania z podręczników. Mogę to akurat potwierdzić, ponieważ publikacje z tej serii towarzyszyły mi aż do samej matury.

Już od samego początku przypadła mi do gustu forma, w jakiej opracowane zostały podręczniki. Wiadomości zostały w nich ułożone tak, żeby umożliwiać usystematyzowaną naukę. Poza tym treści znajdujące się w książkach są atrakcyjne i poznawanie ich nie nuży. Pobudzona zostaje za to ciekawość, co przyczynia się do efektywniejszego utrwalania wiedzy. Ważnym elementem publikacji są zadania związane z interpretacją tekstów oraz ich analizą. Pozwalają one lepiej poznać różne dzieła i zachęcają do własnych refleksji związanych z nimi. Dodatkowym i niezbędnym wsparciem są również maturalne karty pracy. Można się dzięki temu odpowiednio przygotować do egzaminu. Wszystko jest dobrze przemyślanie i dotyczy to zarówno książek, jak i kart.

“Ponad słowami” to profesjonalnie opracowana seria do nauki języka polskiego

Najważniejszym czynnikiem w przypadku podręczników i materiałów edukacyjnych jest to czy pozyskana z nich wiedza sprawdzi się w praktyce. Mogę śmiało stwierdzić, że w tym przypadku tak akurat jest. Duża też w tym zasługa osób, które odpowiadają za te publikacje. Są to: Eliza Kostrzewa, Małgorzata Chmiel, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska oraz inne autorki. “Ponad słowami” to jedna z lepszych serii do nauki języka polskiego. Przydatna wiedza i zajmująca treść to dwie główne zalety wszystkich podręczników. Każdy z nich to bardzo wartościowa książka.